Akademik Kitaplar

Görüntü:
-22%

Yargı Yayınları Uygarlık Tarihi

(0)
18,00₺ 23,00₺

Dr. Muhammet ŞAHİNGazi Üniversitesi Gazi Eğitim FakültesiİçindekilerBirinci BölümUYGARLIK (MEDENİYET) HAKKINDA GENEL BİLGİLERİkinci BölümİLK ÇAĞ UYGARLIKLARIÜçüncü BölümORTAÇAĞ UYGARLIKLARIDördüncü BölümMODERN AVRUPA UYGARLIĞI’NIN DOĞUŞUBeşinci BölümGEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE UYGARLIĞIN TEMEL TAŞLARI..

-50%

Lider Yayınları Medical English

(0)
15,00₺ 30,00₺

Unit 1: BeUnit 2: There is / There areUnit 3: Simple Present TenseUnit 4: ModalsUnit 5: Present Perfect TenseUnit 6: Simple Past TenseUnit 7: PassivesUnit 8: Adjective ClauseUnit 9: Noun ClauseUnit 10: Adverbial Clause..

-0%
-15%
-16%
-0%
-6%
-8%

Savaş Yayınları Avrupa Birliği ve Türkiye II Nurettin Bilici

(0)
23,00₺ 24,90₺

Avrupa Birliği ve Türkiye II Kamu Maliyesi, Vergilendirme, AB BütçesiProf. Dr. Nurettin Bilici İçindekilerBirinci BölümTürkiye Kamu Maliyesinin AB’ye Uyumu Veya UyumsuzluğuI. Ülkemizin Ab Karşısında Mevcut Ekonomik GörünümüII. Kamunun Parasal BüyüklüğüIıı. Kamu Gelirlerinin KompozisyonuIV. Vergi Kaçakçılığı SorunuV. Vergi Teşvikleri Sorun..

-5%

Uluslararası Politik Ekonomi 1 Arzu Al, Meral Balcı, İmam Bakır Kanlı

(0)
38,00₺ 40,00₺

Uluslararası Politik Ekonomi 1Yrd. Doç. Dr. Arzu AlYrd. Doç. Dr. Meral BalcıYrd. Doç. Dr. İmam Bakır KanlıİÇİNDEKİLER1.BÖLÜM: ULUSLARARASI POLITIK EKONOMI KAVRAMIUPE: Var Olanın Fark EdilişiYrd. Doç. Dr. Arzu Al & Arş. Gör. Gökhan KatıtaşUluslararası Politik Ekonomi Açısından Devlet, Piyasa ve ToplumYrd. Doç. Dr. İmam Bakır Kanlı & Mer..

-5%

Savaş Yayınları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarının Türk vergi Hukukuna Etkisi - Begüm Dilemre Öden

(0)
57,00₺ 60,00₺

Avrupa İnsan HaklarıMahkemesi KararlarınınTürk vergi Hukukuna Etkisi Dr. Begüm Dilemre Öden İÇİNDEKİLERBİRİNCİ KISIMVERGİLENDİRME VE İNSAN HAKLARI BİRİNCİ BÖLÜMVERGİLENDİRMENİN TEMEL İLKELERİİKİNCİ BÖLÜMİNSAN HAKLARI KAVRAMI VEAVRUPA İNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESİÜÇÜNCÜ BÖLÜMİNSAN HAKLARINI KORUMA MEKANİZMALARIİKİNCİ KISIMMÜLKİYET HAKKI VE..

-5%

Savaş Yayınları Kamu Maliyesinde Seçme Konular Fazlı Yıldız, Güner Tuncer

(0)
38,00₺ 40,00₺

Güncel Gelişmeler PerspektifindenKamu Maliyesinde Seçme KonularDr. Fazlı Yıldız,Dr. Güner TuncerİÇİNDEKİLER KAMU MALİ YÖNETİMİ PERSPEKTİFİNDEN BÜTÇE UYGULAMALARINDA MALİ SAYDAMLIK VEMALİ SAYDAMLIĞIN ÖLÇÜLMESİÖZELLEŞTİRME VE GELECEĞİKÜRESELLEŞME SÜRECİNDE EKOLOJİK DEĞİŞİM İLEKAMU MALİYESİ İLİŞKİSİ: ÇEVRE VERGİLERİMALİ KURAL UYGULAMALARI VETÜRKİ..

-6%

Savaş Yayınları İşletme ve Vergi Nurettin Bilici

(0)
13,00₺ 13,90₺

İşletme maliyetlerinin arasında çok değişik kalemler yer alır. Bunların önemlilerinden bir tanesi de vergidir. Vergi maliyetinin düşük tutulması, işletmecinin vergi konularına vakıf olmasıyla mümkün olabilecektir.Bu kitabın amacını da, işletmeyi ilgilendiren vergilendirme konularının incelenmesi oluşturmaktadır. Konular iki kısım halinde incelenmiş..

-6%

Savaş Yayınları Avrupa Birliği'nin Türkiyesi Nurettin Bilici

(0)
23,50₺ 25,00₺

Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi insanlarının sayısıyla belli olur.Victor Hugo Önsöz ve Teşekkür  Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerinin hukuki ve iktisadi boyutunu inceleyen kitabımızın ilk altı baskıdaki “Avrupa Birliği ve Türkiye” olan ismini “Avrupa Birliği(nin) Türkiye(si)” şekline değiştird..

-31%

Savaş Yayınları İnsan Hakları ve Demokratikleşme Açık Uçlu Soru Bankası Ahmet Nohutçu, Ahmet Gazi Kaya

(0)
24,00₺ 35,00₺

ÖNSÖZ  28 Mart 2015 tarihinde yapılan Kaymakamlık Sınavı önemli yeniliklergetirmiştir. Sınavın ilk kez açık uçlu formatta yapılmış olmasının yanısıra “Türkiye’de demokratikleşme ve insan hakları” alanındaki sorularınoranı da artmıştır. Geçmişteki kaymakamlık sınavlarında “Türkiye’dedemokratikleşme ve insan hakları” alanının sınavdaki ağırlığı ..

-6%

Savaş Yayınları Vergi Hukuku Nurettin Bilici

(0)
28,00₺ 29,90₺

İçindekilerBirinci BölümTanım, Kapsam, Vergilendirme İlkeleriI Vergi Hukukunun Hukuk Bütünü İçindeki Yeri, Konusu,Dalları Ve TanımıII Vergilendirme İlkeleriIII Vergi Kanunlarının Zaman, Yer Ve Anlam Bakımından Uygulanmasıİkinci BölümVergi Hukukunun KaynaklarıI Asli Kaynak-Tali Kaynak AyrımıII Vergi Hukukunun Yasama Organından Doğan KaynaklarıIII Ve..

Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 42 (3 Sayfa)